Η Παγκόσμια Ημέρα Ποδηλάτου θα γιορταστεί και στην Κομοτηνή, την Τετάρτη 3 Ιουνίου, στις 7 μ.μ., με μία συμβολική γιορτή που θα γίνει στο Άλσος της Αγίας Παρασκευής, στο χώρο πίσω από την εκκλησία, που απευθύνεται κυρίως σε μικρούς ποδηλάτες.
![](https://artstart.gr/wp-content/uploads/2020/05/world-bicycle-day.jpg)
Στο χώρο της εκδήλωσης θα τοποθετηθούν στατικά ποδήλατα, στα οποία θα υπάρχουν αποστάσεις ασφαλείας και θα σχεδιαστεί μία μίνι διαδρομή μέσα στο πάρκο για τους μικρούς φίλους του ποδηλάτου.